Nå er det over åtte milliarder mennesker på Jorden
India er blant landene der det bor flest. Der bor det over 1 milliard mennesker.(Foto: Rajesh Kumar Singh, AP/NTB )
Antallet mennesker på Jorden har doblet seg på under 50 år. India er blant landene der det bor flest. Der bor det over 1 milliard mennesker.
Det bor nå over 8 milliarder mennesker på Jorden for første gang. Det skriver NTB.
Dermed er vi blitt dobbelt så mange mennesker i løpet av de siste 48 årene. Og FNEt samarbeid mellom nesten alle land i verden. tror at vi vil være nesten 10 milliarder mennesker i 2050, altså om 28 år.
Det bor flest mennesker i Kina og India. Det er de to eneste landene i verden med over 1 milliard innbyggere. I Norge bor det nå over 5 millioner mennesker.
FN sier at hovedårsaken til at vi blir så mange flere, er at mennesker lever lenger enn før, skriver NTB.
Verdens mest folkerike land:
- 1Kina
- 2India
- 3USA
- 4Indonesia
- 5Pakistan
- 6Brasil
- 7Nigeria
- 8Bangladesh
- 9Russland
- 10Mexico
- Skrevet av:
- Sindre Trygsland
- Først publisert:
- Sist oppdatert: