Gå til innhold

MrBeast vil kjøpe Tiktok

En person med skjegg smiler foran en blå bakgrunn med fargerike logoer for Nickelodeon's Kids' Choice Awards.

MrBeast kan gå fra Youtuber til eier av en av verdens største sosiale medier.(Foto: Michael Tran, AFP/NTB )

Den populære platformen kan få nye eiere i USA.

For at Tiktok skal kunne fortsette i USA og ikke bli blokkert, vil president Donald Trump at en del av det sosiale mediet selges.

Han vil at delen som brukes i USA, blir eid av noen andre enn ByteDance. Det er et selskap fra Kina.

TikToks logo lyser opp ved siden av teksten som beskriver plattformens globale påvirkning på økonomisk og sosial fremgang for bedrifter, lokalsamfunn og enkeltpersoner.

Brukere i USA fikk nylig denne beskjeden da de åpnet Tiktok.(Foto: Yves Herman, Reuters/NTB )

Nå skriver Aftenposten at MrBeast er en av dem som har lagt inn bud og vil kjøpe deler av Tiktok. Det har han gjort sammen med mange andre rike mennesker.

MrBeast heter egentlig Jimmy Donaldson. Han er verdens største Youtuber. Han har også tidligere skrevet at han har lyst til å kjøpe Tiktok.

Plattformen ble blokkert én dag i USA.

Da Donald Trump begynte som president, bestemte han at den skal få være åpen i 75 dager. I løpet av den tiden vil han finne ut hva som skjer.

Skrevet av:
Sindre Trygsland
Først publisert:
Sist oppdatert:

Kanskje du også liker dette