Ustoppelige Haaland satte rekord
Erling Braut Haaland har fått juble mye i det siste.(Foto: Jason Cairnduff, Reuters / NTB )
Erling Braut Haaland scoret hat trick for andre kamp på rad.
Nordmannen har fått en drømmestart for Manchester City i Premier League. Nylig scoret han igjen hat trick i 6–0-seieren over Nottingham Forest.
– Det er fantastisk. Det er ikke mer å si, sa Haaland til den engelske TV-kanalen BT.
Rekord
Det var andre kamp på rad at Haaland scoret tre mål. Han har scoret klart flest mål i Premier League denne sesongen, og har allerede slått rekorder.
Haaland har scoret ni mål på fem kamper. Ingen har scoret så mange mål i sine første fem kamper i Premier League før, skriver VG.
– Som å se Messi
Scorer Haaland i neste kamp, vil han være likt med en 30 år gammel rekord. Det er rekorden for å være den raskeste til å nå ti scoringer i den engelske toppdivisjonen.
– Det er første gangen jeg ser ham live. Det er som å se Lionel Messi. Det er helt uvirkelig, sier Viaplay-ekspert Eirik Bakke til VG.
Bakke har tidligere spilt for Leeds i Premier League.
- Skrevet av:
- Sindre Trygsland
- Først publisert:
- Sist oppdatert: