Karpe skrev historie
Den populære rapdupen Karpe er kjente i Norge. Men nå viser de også frem musikk i et av verden mest folkerike land.
Karpe ga nylig ut en ny låt som heter «Piya Piya Calling». Den spilte de på det kjente TV-programmet Coke Studio i Pakistan. Musikkprogrammet når ut til flere hundre millioner mennesker i Pakistan, India og flere land. Episodene slippes på Youtube.
Dette er første gang en norsk sang er blitt spilt i programmet. Noen mener at dette er det største Karpe har gjort så langt.
– Jeg tror ikke folk i Norge skjønner hvor stort dette er, sier musikkjournalist Sandeep Singh til NRK.
Her synger Karpe på det populære pakistanske programmet. (Foto: Skjermdump: Coke studio Pakistan )
Spilles i Pakistan
Etter slippet kom låten på listen over de 50 mest populære sangene i Pakistan. Det melder nettstedet 730 på Instagram. Den ligger også høyt på listen i Norge.
Karpe har laget låten sammen med artisten Delara, pakistanske Kaifi Khalil og dansegruppen Quick Style. I låten synger de på flere språk, både norsk, gujarati, arabisk, urdu, farsi og baluchi.
- Skrevet av:
- Sindre Trygsland
- Først publisert:
- Sist oppdatert: