Én person døde etter en Taylor Swift-konsert
Taylor Swift på konserten i Buenos Aires i Argentina før hun dro videre til Brasil.(Foto: Natacha Pisarenko, AP/NTB )
Det ble altfor varmt under en Taylor Swift-konsert forrige uke. Så varmt at de neste konsertene ble utsatt.
Taylor Swift var tydelig varm på scenen i Rio de Janeiro fredag 17. november. Det var opp mot 40 grader i luften, og arenaen ble nesten 60 grader, ifølge nyhetskanalen BBC. Det skapte problemer.
Taylor Swift skal ha fått problemer med å puste, og ganske mange i publikum besvimte, skriver BBC.
Men det skulle gå skikkelig galt da én fan. Ana Clara Benevides Machado, begynte å føle seg dårlig. Hun fikk helsehjelp før hun ble kjørt til sykehus. Der døde hun.
Det er ikke kjent hvorfor hun døde, men flere tror at det kan ha å gjøre med at hun ble for varm. Swift skrev selv på Instagram at hun var knust av å høre om det.
To «Swifties» ventet i skyggen før de fikk komme inn på arenaen i Rio de Janeiro.(Foto: Silvia Izquierdo, AP/NTB )
Det er viktig å kjøle seg ned når det er veldig varmt. Det gjorde en Taylor Swift-fan utenfor arenaen.(Foto: Silvia Izquierdo, AP/NTB )
Utsatte konserter
Swift og teamet hennes valgte å utsette de to neste konsertene, fordi de mente det ikke var trygt å ha konsert under en hetebølge. De ble skjøvet med én dag, da var temperaturen lavere. Den siste konserten var mandag 20. november.
Fikk ikke ta med vann
Når det er varmt, bør man drikke mer vann. Derfor stoppet Swift opp i konserten og kastet ut vannflasker.
Flere har kritisert dem som arrangerte konserten. Fansen ventet i hetebølgen i flere timer, og noen brente seg på et metallgulv mens de ventet. Det skriver nyhetsbyrået AP.
Særlig var det ille at fansen ikke fikk ta med seg vannflasker inn på arenaen.
60.000 så konserten fredag kveld.(Foto: Ricardo Moraes, Reuters/NTB )
Etter fredagens konsert reagerte Brasils justisminister på dette. Når det er så varmt, burde publikum få gratis vann, mener han.
– Og det må skje med én gang, sa han til nyhetsbyrået Reuters.
De to neste konsertene fikk publikum ta med seg vann inn på arenaen.
- Skrevet av:
- Mina Madeleine Nystuen
- Først publisert:
- Sist oppdatert: