Gå til innhold

Hva skulle du ønske du fikk lov til?

Noor Fatima (9) (Foto: Stein J. Bjørge, Aftenposten) En jente med mørkt hår i hestehale og blå genser som smiler. sier: Jeg skulle ønske at jeg ikke måtte ha noen regler. At jeg kunne styre alt selv, for eksempel mat og skjermtid.
Emir (10) (Foto: Stein J. Bjørge, Aftenposten) En gutt med brunt hår og pannelugg og kledd i grønn genser som smiler. sier: Jeg skulle ønske at jeg fikk lov til å game til klokken tre på natten.
Alba (10) (Foto: Stein J. Bjørge, Aftenposten) En jente med langt brunt hår og grå t-skjorte som smiler. sier: Jeg synes det er dumt at jeg ikke får spise godteri på hverdagene, kun på lørdag og noen ganger søndag. Jeg skulle ønske jeg fikk bestemme selv.
Emil (9) (Foto: Stein J. Bjørge, Aftenposten) En gutt med lyst hår og blå hettegenser. sier: Kanskje å være litt lenger oppe. Jeg må legge meg klokken ni, men jeg kunne ønske at det var til klokken elleve, eller at jeg fikk være oppe helt til jeg ble trøtt.
Leah (10) (Foto: Stein J. Bjørge, Aftenposten) En jente med mørkt hår i hestehale og rosa genser som smiler. sier: At læreren vår lar oss sitte med hvem vi vil. Vi får bare lov til det av og til. Noen ganger bråker vi, og da får vi ikke lov.
Skrevet av:
Kari Mette Hole
Først publisert:
Sist oppdatert:

Kanskje du også liker dette